Sağlıklı Bir Yaşam Alanı Oluşturmak İçin focuspest.com.tr Osmaniye İlaçlama Firması

ENDÜSTRİYEL ÇÖZÜMLER

Yürüyen Haşereler ile Mücadele

 

 

 

 

 

 

Evinizde ya da işyerinizde hamamböceği,karınca,tahtakurusu,örümcek,pire bulmak çok can sıkıcı olabilir

 Salmonella, dizanteri, sürekli kaşımanın getirebileceği enfeksiyon riski gibi hastalıkların bilinen taşıyıcıları olan bu zararlıya maruz kalmak önemli sağlık riskleri oluşturabilir. Hamam böceği dışkıları egzama ve astıma neden olabilir.

Karıncalar evinizde işyerinizde veya organizasyonlarda, yiyecek aramak için geniş bir aralıkta gezerler ve yolları takip ederek gıda kaynağı etrafında kümelenerek konumlanırlar. Toprakta veya dış duvar dibindeki deliklerin etrafındaki küçük yığınlar karınca varlığını işaret etmektedir.

Nereden geldiklerini izleyin ve giriş noktası kapatın
Tezgahlar üzerindeki yapışkan artıkları temizleyin, çünkü tatlı şeyler karınca için çekicidir.
Karıncalar için besin olabilecek gıdaların üzerini kapatın.

Evinizde tahtakurusu varsa, mümkün olan en kısa zamanda bu zararlıdan kurtulun. Tahtakurusu besin kaynağına yakın olmak için insanların yattığı ve dinlendiği yerlerde bulunurlar. Yarattıkları stres sadece paraziterle uğraşmanın duygusal baskısı değil, ısırıklarından doğan rahatsızlık ve sürekli kaşımanın getirebileceği enfeksiyon riski görülebilir.

Son dönemde tahtakurularının insanları evlerinde ısırması ile ilgili bir artış gözlenmiştir. Bunun ana sebebinin uluslararası seyahat yapanların sayısının artması olarak görülmüştür.(tahtakurularının valizlerle ve ya kıyafetlerle taşındığı bilinir). Tahtakurularının ne kadar can sıkıcı olabileceğini biliyoruz.

Hala küçük zararlıları ile sorun yaşıyorsanız, o zaman bizi arayın.

 Bize ücretsiz olarak ulaşın ve problemi çözelim.